
STEEN SØNDERGAARD ApS
2000
Stiftet
2
Ansatte
9. marts
· fyens.dk
Her er ugens seneste regnskaber fra Assens
Virksomheden ejes af
STEEN SØNDERGAARD ApS
,SCI Holding AS.
Læs artikel
3. marts
· fyens.dk
Ikke så højt som sidst: Nedgang i overskuddet hos virksomhed i Haarby
Virksomheden ejes af
STEEN SØNDERGAARD ApS
,SCI Holding AS.
Læs artikel
Hent flere nyheder
Sørens Alle 13
3050 Humlebæk
Beløb i DKK 1.000
4067%
Meget god
-2%
Ikke tilfredsstillende
98%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
4067%
Meget god
-2%
Ikke tilfredsstillende
98%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | - | - | - | - | - |
| Bruttofortjeneste | 673 | 1.498 | 618 | -679 | -771 |
| Primært resultat | -441 | 565 | -403 | -1.638 | -1.649 |
| Finansielle poster netto | 2.260 | 3.891 | -3.478 | 1.674 | 6.349 |
| Resultat før skat | 1.597 | 4.436 | -3.970 | 36 | 4.670 |
| Årets resultat | 1.597 | 4.436 | -3.970 | 21 | 4.006 |
Beløb i DKK 1.000
Beløb i DKK 1.000
Aktiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Immaterielle anlægsaktiver | - | - | - | - | - |
| Materielle anlægsaktiver | - | - | - | 0 | 204 |
| Finansielle anlægsaktiver | 1.742 | 1.965 | 1.985 | 2.073 | 2.041 |
| Anlægsaktiver i alt | 1.742 | 1.965 | 1.985 | 2.073 | 2.245 |
| Omsætningsaktiver | 20.284 | 19.435 | 14.295 | 17.989 | 18.400 |
| Aktiver i alt | 22.026 | 21.400 | 16.280 | 20.063 | 20.645 |
Passiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Egenkapital | 21.528 | 20.053 | 15.734 | 19.819 | 20.078 |
| Langfristet gæld | - | - | - | - | - |
| Kortfristet gæld | 499 | 1.347 | 546 | 244 | 562 |
| Passiver i alt | 22.026 | 21.400 | 16.280 | 20.063 | 20.645 |
Beløb i DKK 1.000
Beløb i DKK 1.000
Regnskabsperiode | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Startdato | 2024-01-01 | 2023-01-01 | 2022-01-01 | 2021-01-01 | 2020-01-01 |
| Slutdato | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 |