
SRM Holding ApS
2020
Stiftet
26. marts
· amtsavisen.dk
Begrænset nedgang: Holdingselskab i Hammelev fik lidt lavere overskud
SRM Holding ApS
har netop afleveret regnskab for perioden 1 oktober 2024 til 30 september 2025.
Læs artikel
18. marts
· amtsavisen.dk
Grenaa: Vestervej 1 solgt for 500.000 kroner
SRM Holding ApS
har købt lejligheden på Vestervej 1, st. dør 1 i Grenaa for 500.000 kroner.
Læs artikel
Hent flere nyheder
c/o Stefan Ravnebæk Møller
Gl Skolevej 15
8500 Grenaa
Beløb i DKK 1.000
1566%
Meget god
0%
Ikke tilfredsstillende
100%
Meget god
1566%
Meget god
0%
Ikke tilfredsstillende
100%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | - | - | - | - | - |
| Bruttofortjeneste | 18 | - | - | - | - |
| Primært resultat | -4 | 957 | 478 | 478 | 799 |
| Finansielle poster netto | 9 | 45 | -22 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | 964 | 1.002 | 456 | 478 | 798 |
| Årets resultat | 958 | 999 | 456 | 478 | 798 |
Beløb i DKK 1.000
Beløb i DKK 1.000
Aktiver | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Immaterielle anlægsaktiver | - | - | - | - | - |
| Materielle anlægsaktiver | 1.257 | 323 | - | - | - |
| Finansielle anlægsaktiver | 19.091 | 19.091 | 19.091 | 19.091 | 19.091 |
| Anlægsaktiver i alt | 20.348 | 19.414 | 19.091 | 19.091 | 19.091 |
| Omsætningsaktiver | 1.421 | 1.677 | 1.332 | 1.165 | 743 |
| Aktiver i alt | 21.770 | 21.091 | 20.423 | 20.256 | 19.834 |
Passiver | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Egenkapital | 21.676 | 21.048 | 20.379 | 20.253 | 19.832 |
| Langfristet gæld | 3 | - | - | - | - |
| Kortfristet gæld | 91 | 43 | 44 | 4 | 3 |
| Passiver i alt | 21.770 | 21.091 | 20.423 | 20.256 | 19.834 |
Beløb i DKK 1.000
Beløb i DKK 1.000
Regnskabsperiode | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Startdato | 2024-10-01 | 2023-10-01 | 2022-10-01 | 2021-10-01 | 2020-10-01 |
| Slutdato | 2025-09-30 | 2024-09-30 | 2023-09-30 | 2022-09-30 | 2021-09-30 |