Gå til indhold

Solsten Diagnostics International ApS

2019
Stiftet
1
Ansatte
Adresse
Langdyssen 5
8200 Aarhus N
Kort fortalt
Solsten Diagnostics International ApS blev etableret i 2019 og har adresse i Aarhus N. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 1,6 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Solsten Diagnostics International ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000
-6.000
Likviditetsgrad
8%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-34%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-174%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8
Likviditetsgrad
8%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-34%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-174%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste1.6389591.8032.4972.371
Primært resultat-3.870-3.970-4.072-2.373-1.875
Finansielle poster netto-2.220-484-429-343-272
Resultat før skat-6.077-4.454-4.501-2.717-2.146
Årets resultat-5.229-3.795-4.057-1.903-1.561
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000
-6.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver8.68812.11413.12112.0549.140
Materielle anlægsaktiver560153563947
Finansielle anlægsaktiver214---0
Anlægsaktiver i alt8.90712.17413.27512.61710.087
Omsætningsaktiver2.6223527512.6333.536
Aktiver i alt11.53012.52614.02615.25113.623

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-20.050-14.821-11.026-6.970-5.067
Langfristet gæld201194188182403
Kortfristet gæld31.05226.14423.26520.32616.828
Passiver i alt11.53012.52614.02615.25113.623
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
-25.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31