Gå til indhold

Ricco's Kaffe ApS

2017
Stiftet
55
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Ricco's Kaffe ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Amager Landevej 119
2770 Kastrup
Kort fortalt
Ricco's Kaffe ApS blev etableret i 2017 og har adresse i Kastrup. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 7,3 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen udskænkning af ikke-alkoholiske drikkevarer.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
Likviditetsgrad
76%
Svag
Afkastningsgrad
-5%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-8%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40 50
Likviditetsgrad
76%
Svag
Afkastningsgrad
-5%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-8%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste7.3147.94214.97210.3839.065
Primært resultat-310593.045-1.711-342
Finansielle poster netto-105-106-142-136-212
Resultat før skat-415---1.847-
Årets resultat-415-472.902-1.847-554
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver153157175218261
Materielle anlægsaktiver2205851.1552.2082.885
Finansielle anlægsaktiver785604604720660
Anlægsaktiver i alt1.1581.3461.9333.1453.806
Omsætningsaktiver4.7464.3375.2972.8863.084
Aktiver i alt5.9045.6827.2306.0326.890

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-472-58-11-3.768-1.920
Langfristet gæld1071071039095.313
Kortfristet gæld6.2695.6337.1388.8903.498
Passiver i alt5.9045.6827.2306.0326.890
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31