
RASMUS GRAVGAARD HOLDING ApS
2014
Stiftet
5. marts 2021
· Dagbladet Holstebro-Struer
Sådan ser tallene ud: Her er ugens regnskaber fra Nordvestjyllands virksomheder
Rasmus Gravgaard Holding ApS
må se millionunderskud i øjnene
Overskud er blevet til underskud i Rasmus Gravgaard Holding ApS, der er en virksomhed i Holstebro.
Læs artikel
Hent flere nyheder
Vangen 3
7500 Holstebro
Beløb i DKK 1.000
45%
Ikke tilfredsstillende
-
Ikke beregnet
87%
Meget god
45%
Ikke tilfredsstillende
-
Ikke beregnet
87%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Bruttofortjeneste | - | - | - | - | - |
| Primært resultat | - | - | -11 | -7 | -6 |
| Finansielle poster netto | -53 | -80 | 221 | -51 | -98 |
| Resultat før skat | 1.639 | - | 858 | 2.358 | 502 |
| Årets resultat | 1.639 | -769 | 858 | 2.358 | 502 |
Beløb i DKK 1.000
Beløb i DKK 1.000
Aktiver | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Immaterielle anlægsaktiver | - | - | - | - | - |
| Materielle anlægsaktiver | - | - | - | - | - |
| Finansielle anlægsaktiver | 7.577 | 5.876 | 7.750 | 7.101 | 5.235 |
| Anlægsaktiver i alt | 7.577 | 5.876 | 7.750 | 7.101 | 5.235 |
| Omsætningsaktiver | 462 | 508 | 417 | 515 | 568 |
| Aktiver i alt | 8.040 | 6.384 | 8.167 | 7.617 | 5.802 |
Passiver | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Egenkapital | 7.018 | 5.514 | 6.405 | 5.665 | 3.419 |
| Langfristet gæld | - | - | - | - | - |
| Kortfristet gæld | 1.022 | 870 | 1.762 | 1.952 | 2.383 |
| Passiver i alt | 8.040 | 6.384 | 8.167 | 7.617 | 5.802 |
Beløb i DKK 1.000
Beløb i DKK 1.000
Regnskabsperiode | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Startdato | 2024-10-01 | 2023-10-01 | 2022-10-01 | 2021-10-01 | 2020-10-01 |
| Slutdato | 2025-09-30 | 2024-09-30 | 2023-09-30 | 2022-09-30 | 2021-09-30 |