
Nicolaj Lund Bording
1
Roller
2. januar
· medwatch.dk
Partner om kinesiske nyheder for Novo: Giver stabilitet og økonomisk fordel
Det vurderer
Nicolaj Bording
, partner i Kromann Reumert med speciale i patentsager, over for mediet Finans.
Læs artikel
9. marts 2022
· AdvokatWatch
Nicolaj Bording blev nævnt i AdvokatWatch
Læs artikel
14. december 2017
· K-News
'Magtens Tredeling'vol. 1.16 - hvad kan man egentlig tage patent på?'Magtens Tredeling' vol. 1.16 - hvad kan man egentlig tage patent på?
Med i studiet til årets sidste udsendelse er partner og advokat med speciale i patenter og brugsmodeller fra Bech-Bruun Klaus Ewald Madsen og advokat og partner med speciale i IP fra Kromann Reumert
Nicolaj Bording
.
Læs artikel
17. juli 2017
· Kromann Reumert
Nyt pro bono-samarbejde: Rådgivning til innovative studerende i DTU Skylab
Samarbejdet er etableret med
Nicolaj Bording
og Torben Waage som ansvarlige partnere, og Alexander Philip Dam Rasmussen og Camilla Kierkegaard Jensen kommer til at stå for det daglige samarbejde, herunder de månedlige rådgivningssessions i DTU Skylab.
Læs artikel
22. juni 2017
· Kromann Reumert
Haldor Topsøe har solgt sin automotive og stationary DeNOx-forretning til belgiske Umicore for 900 millioner danske kroner samt en mulig earn-out betaling
Partner
Nicolaj Bording
har rådgivet om immaterialretlige problemstilling og partner Bart Creve om konkurrenceretlige spørgsmål.
Læs artikel
2. januar 2017
· Kromann Reumert
Kromann Reumert optager fem nye partnere
Nicolaj Bording
er 38 år og været ansat hos Kromann Reumert siden 2006.
Læs artikel
Hent flere nyheder
Balance
Kromann Reumert
Ejer
Nicolaj Lund Bording