
Nectar HV Holding ApS
2020
Stiftet
5. maj
· kobenhavnliv.dk
Overskuddet stiger: Nectar Teglstruphus ApS fik milliongevinst
Virksomheden ejes af
Nectar HV Holding ApS
.
Læs artikel
Hent flere nyheder
c/o Nectar Management A/S
Bornholmsgade 3
1266 København K
Beløb i DKK 1.000
85%
Svag
8%
Tilfredsstillende
53%
Meget god
85%
Svag
8%
Tilfredsstillende
53%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | - | - | - | - | - |
| Bruttofortjeneste | - | - | - | -146 | -217 |
| Primært resultat | 5.186 | 2.300 | 166 | -146 | -217 |
| Finansielle poster netto | -641 | -426 | 430 | 1.510 | 285 |
| Resultat før skat | 4.544 | 1.874 | 597 | 3.145 | 10.489 |
| Årets resultat | 5.452 | 1.985 | 475 | 2.845 | 10.474 |
Beløb i DKK 1.000
Beløb i DKK 1.000
Aktiver | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Immaterielle anlægsaktiver | - | - | - | - | - |
| Materielle anlægsaktiver | - | - | - | - | - |
| Finansielle anlægsaktiver | 40.674 | 32.036 | 26.061 | 25.859 | 24.078 |
| Anlægsaktiver i alt | 40.674 | 32.036 | 26.061 | 25.859 | 24.078 |
| Omsætningsaktiver | 27.269 | 25.611 | 22.351 | 14.300 | 1.661 |
| Aktiver i alt | 67.943 | 57.647 | 48.411 | 40.158 | 25.739 |
Passiver | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Egenkapital | 35.825 | 30.373 | 28.388 | 27.913 | 25.068 |
| Langfristet gæld | - | - | - | - | - |
| Kortfristet gæld | 32.119 | 27.274 | 20.023 | 12.245 | 671 |
| Passiver i alt | 67.943 | 57.647 | 48.411 | 40.158 | 25.739 |
Beløb i DKK 1.000
Beløb i DKK 1.000
Regnskabsperiode | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Startdato | 2025-01-01 | 2024-01-01 | 2023-01-01 | 2022-01-01 | 2021-01-01 |
| Slutdato | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 |