Gå til indhold

MOGG Studio ApS

2007
Stiftet
5
Ansatte
Adresse
Ærøvej 21, 1.
8800 Viborg
Kort fortalt
MOGG Studio ApS blev etableret i 2007 og har adresse i Viborg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 4,2 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen planlægning og design af reklamekampagner.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0
Likviditetsgrad
147%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
46%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8
Likviditetsgrad
147%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
46%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
600
500
400
300
200
100
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste4.2212.4913.6463.384-
Primært resultat58698260422-
Finansielle poster netto-121-9-19-139-
Resultat før skat46589240273-
Årets resultat35460181202-
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1.486----
Materielle anlægsaktiver072661-
Finansielle anlægsaktiver90242424-
Anlægsaktiver i alt1.576315085-
Omsætningsaktiver6.2712.5532.2983.666-
Aktiver i alt7.8472.5842.3483.752-

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital3.5881.4191.5391.508-
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld4.2511.1617892.163-
Passiver i alt7.8472.5842.3483.752-
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31