
MILK BAR HOLDING ApS
2008
Stiftet
18. april 2023
· Københavnliv
Nedgang på bundlinjen: Fald i indtjeningen hos København V-firmaet Milk Bar Holding ApS
Læs artikel
28. februar 2022
· Vesterbroliv
Fremgang: Underskud hos Milk Bar Holding ApS er forvandlet til millionoverskud
Læs artikel
Hent flere nyheder
Rentemestervej 62
2400 København NV
Beløb i DKK 1.000
9%
Ikke tilfredsstillende
0%
Ikke tilfredsstillende
80%
Meget god
9%
Ikke tilfredsstillende
0%
Ikke tilfredsstillende
80%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | - | - | - | - | - |
| Bruttofortjeneste | -14 | -12 | -25 | -26 | -23 |
| Primært resultat | -14 | -12 | -25 | -26 | -23 |
| Finansielle poster netto | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 |
| Resultat før skat | 558 | -210 | 725 | 1.638 | -3.051 |
| Årets resultat | 558 | -210 | 734 | 1.648 | -3.055 |
Beløb i DKK 1.000
Beløb i DKK 1.000
Aktiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Immaterielle anlægsaktiver | - | - | - | - | - |
| Materielle anlægsaktiver | - | - | - | - | - |
| Finansielle anlægsaktiver | 13.525 | 12.910 | 13.475 | 12.917 | 10.154 |
| Anlægsaktiver i alt | 13.525 | 12.910 | 13.475 | 12.917 | 10.154 |
| Omsætningsaktiver | 253 | 244 | 2.604 | 2.848 | 3.580 |
| Aktiver i alt | 13.778 | 13.154 | 16.080 | 15.764 | 13.735 |
Passiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Egenkapital | 11.030 | 10.489 | 10.816 | 10.286 | 8.427 |
| Langfristet gæld | - | - | - | - | - |
| Kortfristet gæld | 2.749 | 2.665 | 5.263 | 5.479 | 5.308 |
| Passiver i alt | 13.778 | 13.154 | 16.080 | 15.764 | 13.735 |
Beløb i DKK 1.000
Beløb i DKK 1.000
Regnskabsperiode | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Startdato | 2024-01-01 | 2023-01-01 | 2022-01-01 | 2021-01-01 | 2020-01-01 |
| Slutdato | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 |