Gå til indhold

Friborg Invest ApS

2015
Stiftet
4
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Friborg Invest ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Lund Elmer Sandager
Kalvebod Brygge 39
1560 København V
Kort fortalt
Friborg Invest ApS blev etableret i 2015 og har adresse i København V. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -2,5 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0
-50.000
Likviditetsgrad
1034%
Meget god
Afkastningsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
95%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2 3 4
Likviditetsgrad
1034%
Meget god
Afkastningsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
95%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000
-6.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-2.520-2.274-2.098-2.064-2.027
Primært resultat-5.601-4.070-3.957-3.812-3.729
Finansielle poster netto14.72462.91733.131-15.991118.017
Resultat før skat35.13992.89528.986-15.549132.170
Årets resultat33.07382.60324.201-7.017114.220
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
-2.500
-3.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0
-50.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1123364861
Materielle anlægsaktiver375375375--
Finansielle anlægsaktiver443.413412.848361.469325.875290.699
Anlægsaktiver i alt443.799413.246361.880325.923290.759
Omsætningsaktiver426.178437.932402.377420.967466.248
Aktiver i alt869.977851.178764.257746.890757.007

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital828.763805.591724.887700.863708.051
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld41.21145.58339.37046.02748.951
Passiver i alt869.977851.178764.257746.890757.007
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31