Gå til indhold

FREDHEIM HOLDING A/S

1997
Stiftet
Adresse
Vibe Alle 3
2980 Kokkedal
Kort fortalt
FREDHEIM HOLDING A/S blev etableret i 1997 og har adresse i Kokkedal. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 65 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Likviditetsgrad
2297%
Meget god
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
95%
Meget god
Likviditetsgrad
2297%
Meget god
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
95%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2021
2022
2023
2024
2025
200.000
150.000
100.000
50.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning165.046182.266177.732191.110187.805
Bruttofortjeneste65.20370.44765.082--
Primært resultat66.57727.4409.98034.012-16.871
Finansielle poster netto-16.25638.50410.28220.67224.276
Resultat før skat54.36568.51522.88256.8448.634
Årets resultat43.25754.93618.15544.6629.255
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver3.3784.6214.4405.4453.938
Materielle anlægsaktiver321.633256.177252.577257.493249.638
Finansielle anlægsaktiver14.08011.3679.4909.5177.887
Anlægsaktiver i alt339.091272.165266.507272.455261.463
Omsætningsaktiver528.623551.560494.712474.521458.624
Aktiver i alt867.714823.725761.219746.976720.087

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital821.526778.620723.355705.075660.576
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld23.01233.33826.13426.39243.766
Passiver i alt867.714823.725761.219746.976720.087
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31