Gå til indhold

FN 338 SONJAN ApS

2015
Stiftet
7
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om FN 338 SONJAN ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Rughaven 19 B
9970 Strandby
Kort fortalt
FN 338 SONJAN ApS blev etableret i 2015 og har adresse i Strandby. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 7,7 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen havfiskeri.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500
Likviditetsgrad
18%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
6%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
17%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
18%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
6%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
17%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste7.7239.4467.8156.2927.206
Primært resultat1.6403.1522.1617411.555
Finansielle poster netto-1.362-1.819-1.653-1.045-998
Resultat før skat2781.334492-318561
Årets resultat2151.037380-248436
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver7.3467.5937.8417.7007.452
Materielle anlægsaktiver20.97321.83822.70323.67824.744
Finansielle anlægsaktiver247278299218232
Anlægsaktiver i alt28.56529.70930.84331.59632.429
Omsætningsaktiver778437296197639
Aktiver i alt29.34430.14531.13931.79233.068

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital4.8754.9303.8933.5134.011
Langfristet gæld18.45620.15621.90623.19424.656
Kortfristet gæld4.2243.3343.9123.7472.937
Passiver i alt29.34430.14531.13931.79233.068
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31