
Flemming Baltzer Holding ApS
2018
Stiftet
16. juli 2023
· Erhvervplus
Ikke så højt som sidst: Nedgang i overskuddet i Højbjerg-virksomheden Flemming Baltzer Holding ApS
Læs artikel
19. juli 2022
· Erhvervplus.dk
Ikke så højt som sidst: Nedgang i overskuddet i Højbjerg-virksomheden Flemming Baltzer Holding ApS
Læs artikel
Hent flere nyheder
c/o SPARTA SYD / Flemming Baltzer
Ildervej 12
8270 Højbjerg
Beløb i DKK 1.000
2338%
Meget god
-18%
Ikke tilfredsstillende
98%
Meget god
2338%
Meget god
-18%
Ikke tilfredsstillende
98%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Resultatopgørelse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | - | - | - | - | - |
| Bruttofortjeneste | -249 | -119 | -2 | 23 | -19 |
| Primært resultat | -599 | -260 | -115 | 23 | 58 |
| Finansielle poster netto | -22 | -33 | -96 | -118 | -5 |
| Resultat før skat | -186 | 492 | -24 | 776 | 924 |
| Årets resultat | -186 | 475 | -36 | 776 | 924 |
Beløb i DKK 1.000
Beløb i DKK 1.000
Aktiver | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Immaterielle anlægsaktiver | - | - | - | - | - |
| Materielle anlægsaktiver | 0 | 3.579 | 3.629 | 3.538 | - |
| Finansielle anlægsaktiver | 1.400 | 1.255 | 516 | 4.485 | 2.237 |
| Anlægsaktiver i alt | 1.400 | 4.835 | 4.145 | 8.023 | 2.237 |
| Omsætningsaktiver | 1.881 | 224 | 631 | 8 | 58 |
| Aktiver i alt | 3.281 | 5.059 | 4.777 | 8.032 | 2.295 |
Passiver | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Egenkapital | 3.200 | 4.508 | 4.154 | 4.328 | 2.163 |
| Langfristet gæld | 0 | 18 | 4 | 13 | - |
| Kortfristet gæld | 80 | 533 | 618 | 3.691 | 132 |
| Passiver i alt | 3.281 | 5.059 | 4.777 | 8.032 | 2.295 |
Beløb i DKK 1.000
Beløb i DKK 1.000
Regnskabsperiode | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Startdato | 2025-01-01 | 2024-01-01 | 2023-01-01 | 2022-01-01 | 2021-01-01 |
| Slutdato | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 |