Gå til indhold

BLUE LINE A/S

2004
Stiftet
31
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Kappa 8
8382 Hinnerup
Kort fortalt
BLUE LINE A/S blev etableret i 2004 og har adresse i Hinnerup. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 26 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Likviditetsgrad
164%
God
Afkastningsgrad
16%
Meget god
Soliditetsgrad
45%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
164%
God
Afkastningsgrad
16%
Meget god
Soliditetsgrad
45%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste26.89327.71926.78319.61617.450
Primært resultat7.39510.40011.8256.3106.672
Finansielle poster netto322228-290-41
Resultat før skat7.5019.43310.4606.4006.631
Årets resultat5.8037.0917.8154.9955.215
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver4.1153.179966726808
Materielle anlægsaktiver1.1641.2291.9241.753345
Finansielle anlægsaktiver411411411400125
Anlægsaktiver i alt5.6894.8183.3012.8791.277
Omsætningsaktiver39.47835.44934.07621.58823.409
Aktiver i alt45.16640.26737.37724.46824.687

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital20.34919.55618.46515.65011.826
Langfristet gæld--01.0581.370
Kortfristet gæld24.06520.23517.4127.49511.316
Passiver i alt45.16640.26737.37724.46824.687
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30